Jak si správně vybrat inline brusle?

Přemýšlíte o koupi kolečkových bruslí a nevíte jaké zvolit? Připravili jsme pro vás základní rozdělení kolečkových bruslí.

 1. Fitness kolečkové brusle - V současnosti nejoblíbenější kategorie kolečkových bruslí vůbec. Tento typ bruslí je určen jak pro muže, tak ženy, kteří mají rádi aktivní životní styl. Inline brusle jsou často rozdělovány výrobci podle pohlaví, nicméně z naší zkušenosti není nutné na to brát zřetel. V naprosté většině případů se jedná pouze o designové rozlišení. Takže pokud, vám milé dámy, sednou více pánské brusle, vůbec se jich nebojte a vyberte si je. Fitness kolečkové brusle jsou určeny pro kondiční ježdění na cyklostezkách a dalších asfaltových površích. Kolečka mají velikost většinou v rozmezí 80 a 90 mm. Pokud s bruslením začínáte, tak bychom vám doporučili kolečkové brusle, které mají menší průměr koleček, a to z toho důvodu, že pro vás budou mnohem lépe ovladatelné a nepojedou tak rychle. Jakmile se na bruslích naučíte, tak není problém původní kolečka vyměnit za větší.
  19316

 2. Dětské inline brusle - Kolečkové brusle pro děti se vyznačují tím, že je možné u nich nastavovat velikost boty. Pomocí jednoduchého systému si během pár vteřin brusle zvětšíte případně zmenšíte. Velikost je nastavitelné průměrně v rozmezí 3 velikostí. Díky tomu nebudete muset kupovat kolečkové brusle každý rok. V porovnání s fitness kolečkovými bruslemi mají dětské inline brusle menší rám, botu a samozřejmě kolečka, tak aby k sobě vše pasovalo. Pro ty nejmenší z nás jsme také připravili kolečkové brusle, které mají 3 nebo dokonce 4 kolečka v vedle sebe, aby mohli začít jezdit co nejdříve.

  detske brusle

 3. Quad brusle - Speciální kolečkové brusle, které většina z nás zná z amerických filmů. 2 páry koleček, brzda umístěna na špičce a neskutečná zábava (nebo tak to aspoň vypadá v těch filmech). Abychom však byli upřímní, není to tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Quad brusle mají menší kolečka než klasické inline brusle pro dospělé, takže každá nerovnost či kamínek je cítit. Quad brusle jsou ideální volbou pro ty, kteří si chtějí užít srandu, zablbnout si, či dokonce zatancovat při jízdě.

  32302

Podle čeho vybírat kolečkové brusle?

 1. Zkušenost jezdce - Začínáte s bruslením? Vyberte si kolečkové brusle, které mají menší kolečka. Díky tomu budou brusle lépe ovladatelné a pojedou pomaleji. Naopak, pokud jste zkušení borci, určitě šáhněte po bruslích s kolečky o průměru 90 mm a výš.
 2. Cena - Pokud pojedete na inline brusle párkrát za léto nebo s bruslením začínáte, nebojte se šáhnout po levnějších bruslích. V případě, že jezdíte často a máte rádi tu nejvyšší kvalitu, tak bychom vám doporučili kolečkové brusle, které stojí více než 2 500 Kč. S těmito bruslemi se už pořádně vyřádíte a vydrží vám.
 3. Typ bruslí - Zkuste si zodpovědět otázku: "Na jaký typ ježdění chci brusle používat?" Pokud na pohodovou jízdu na cyklostezce, tak koukejte po fitness inline bruslích. Jestli chcete na bruslích jezdit do skateparku, tak zvolte brusle na agresiv bruslení. Pokud se chcete věnovat závodění, tak zvolte brusle na rychlobruslení. Speciálním typem bruslí jsou tzv. Nordic brusle, což jou kolečkové brusle s nafukovacími kolečky a skvěle se hodí pro jízdu v menším terénu. A v neposlední řadě bychom neměli zapomenout na hokejové kolečkové brusle.

Na co nemusíte dávat při výběru takový pozor?

 1. Tvrdost koleček - Kolečka od každého výrobce jsou pokaždé jiná. Vyberte si brusle na základě pramterů, které jsme popsali výše. A jakmile kolečka sjedete, tak si koupíte přesně ty, co vám budou vyhovovat. Možná dokonce zvolíte větší, protože si budete chtít užít větší rychlost, když už na kolečkových bruslích umíte jezdit.
 2. Kvalita ložisek - Stejně jako kolečka jsou ložiska spotřebním zbožím a ABEC 7 od jednoho výrobce může být lepší než ABEC 9 od druhého. Opět vybírejte podle vaší zkušenosti, typu bruslí a ceny a následně až ložiska ojezdíte, tak si koupíte ty, které vám budou nejvíce vyhovovat.

Nejoblíbenější značky