Jak si správně vybrat pennyboard?

Pennyboard

Kompaktní, pevné, praktické. Tak jsou navrženy Pennyboardy.

Tyto boardy přesáhly svou popularitou hranice Austrálie (kde vznikly) a dostaly se i k nám. U nás najdeš penny boardy (nebo jinak candy boardy) od značky Area a NILS EXTREME.

Malé boardy s většími a měkčími koly, než má skateboard, pro ladnou jízdu i na horším povrchu. Ideální městská vozítka. Bez problému se vejdou do kufru nebo i batohu, díky odolným materiálům se snadno udržují.

Plastový penny je super obměnou za koloběžku. Je na něm skvělé to, že ho seženeš ve velkém množství barevných variant, že je relativně levný, lehký a krásně se ti oproti freestyle koloběžce vejde i do školní skříňky. I na penny boardu se dají dělat triky a blbnout na ulici nebo příp. i v parku. Určitě tě zaujme, že na penny není žádný griptape - není, ale může být, tomu nic nebrání.

Podle čeho se tedy rozhodovat při výběru?

  1. Cena - Kvalitní pennyboardy mohou stát klidně i 1500 Kč, protože jsou použity lepší materiály, kvalitnější ložiska či kolečka. Pokud chceš maximální kvalitu a jistotu, že ti pennyboard vydrží déle než jednu sezónu, tak sáhni po jednom z těch dražších kousků. Uvidíš, že nebudeš litovat. Naopak pokud tě limitují finance a víš, že pennyboard nebudeš využívat několik hodin denně, tak se neboj pennyboardů za 500 Kč, také si odslouží svoje. A nepochybně ti udělají také obrovskou radost, protože si na těchto malých skatech užiješ mnoho zábavy.
  2. Design - Penny boardy se dělají ve stovkách, možná i tisících barev, vzorů, obrázků atd. Vyber si ten, který ti nejvíce padne do oka a o kterém víš, že se ti bude líbit i za půl roku.

Jaké jsou nejoblíbenější pennyboardy u nás?

  1. https://www.crossathlete.cz/pennyboardy/pennyboard-mint-nils-extreme/
  2. https://www.crossathlete.cz/pennyboardy/pennyboard-lilac-nils-extreme/
  3. https://www.crossathlete.cz/pennyboardy/area-pennyboard-mint-22-56-cm/

11331-7

Výhody pennyboardu

  • lehký
  • levný
  • skladný
  • nosnost do 80kg

Nevýhody pennyboardu

  • plast nepůsobí tak prémiově jako dřevo

U Area penny boardů, které nabízíme, je napříč výběrem vše stejné. Mají stejnou délku (560mm), šířku (115mm), tvrdost koleček (78A - skvělé na chodníky a silnice),... Liší se jen barvou. Čím zajímavější barva složitější na výrobu, tím vyšší cena. Také jsou peckové pennyboard NILS EXTREME. Vyber si ten, co ti padne do oka! :)

Nejoblíbenější značky