Dětské kolečkové brusle - Jak neudělat chybu při výběru?

Chcete, aby vaše děti jezdily na kolečkových bruslích a nevíte jaké zvolit a podle čeho se řídit, abyste nešáhli vedle? Sepsali jsme pro vás stručný článek, o tom, jak nechybovat při výběru dětských inline bruslí.

5 základních faktorů, které mají vliv na správný výběr kolečkových bruslí pro dítě:

 1. Věk - Rozhodně jeden z nejdůležitějších faktorů společně se zkušeností dítěte. Pokud dítě začíná a je mu 4 - 7 let, tak bychom vám doporučili brusle 2v1 nebo 4v1, které mají nejenom nastavitelnou velikost, ale také se zde mohou vyměňovat základny. Takže brusle využijete nejenom v létě, ale také v zimě, jako lední brusle. Čím je dítě starší a zkušenější, tak doporučujeme kolečkové brusle, které mají klasicky kolečka za sebou. Pro mladší ratolesti zvolte inline brusle s menším průměrem koleček, ať se jim s bruslemi dobře manipuluje a nemusí řešit moc velkou rychlost.

 2. Zkušenost - Tento faktor velice úzce souvisí s věkem a talentem. Pokud je dítě nezkušené a má strach, tak doporučujeme začít na kolečkových bruslích, které mohou mít 2 kolečka vedle sebe ve 2 řadách tzv. quad kolečkové brusle. Naopak pro zkušenější jsou vhodné klasické kolečkové brusle se 4 kolečky.

  33360

 3. Talent - Narodilo se Vaše díte s pohybovým nadáním? Podpořte ho v jeho rozvoji a pořiďte mu ihned lepší brusle. Proč ho tlačit na horší úroveň, když z něho jednou může být např. hokejová hvězda? Pořiďte mu brusle, které mu společně s vaší podporou pomohou se stát ještě lepším sportovcem.

 4. Cena - Rozhodující faktor pro moho z nás. Pokud člověk chce 100% kvalitu a jitotu, že mu brusle vydrží, rozhodně se nevyplatí šetřit a doporučujeme pořídit brusle nad 2 000 Kč.

 5. Použití - Bude váš syn nebo dcerka využívat pouze na ježdění před barákem? Nebo je bude používat každý druhý den v rámci tréninku? Zodpovězte si tyto otázky a rozhodněte se, kolik peněz je vhodné do bruslí investovat. Čím častější použití, tím je nutná lepší kvalita.

A na co byste dále neměli zapomenout?

 1. Velikost koleček - Pro začínající jezde rozhodně nejsou vhodné kolečkové brusle s velkými kolečky. Volte nejprve kolečka o průměru 64 - 76 mm. Pro pokročilé jezdce jsou ideální kolečka 80 - 90 mm.

  33055

Co můžete pro začátek ignorovat?

 1. Typ ložisek - ABEC 3, 5, 7, 9 "Kdo se v tom má sakra vyznat?" Pro začátek vůbec nemusíte řešit typ ložisek. Každá hodnota stejnak znamená u každého výrobce něco jiného. ABEC 5 u jednoho mohou být mnohem lepší než ABEC 7 u druhho výrobce. Jakmile se dítě s bruslemi zžije, ojezdí ložiska, tak mu pořídíte přesně ty, které mu budou vyhovovat.
 2. Kvalitu koleček - Cena většinou úzce souvisí s kvalitou koleček, čím dražší tím kvalitnější. Pro začátek toto, ale vůbec nemusíte řešit. Po jedné sezóně si dítě inline dětské brusle ošahá a zároveň ojezdí současná kolečka a vy mu na novou sezónu budete moci pořídit kvalitnější ložiska i kolečka.

Nejoblíbenější značky