Vážení zákazníci, děkujeme za projevenou důvěru v roce 2019 a těšíme se na další společný rok. Chystáme pro vás mnoho novinek, akcí a zajímavostí. I my, kdo stojíme za Crossathlete.cz, jsme ale jenom lidé, a proto jsme se rozhodli dát si také vánoční prázdniny, dobít baterky a načerpat novou sílu na nadcházející rok 2020. Proto 19.12. 2019 je poslední den, kdy odesíláme objednávky. Objednávky přijaté od 19.12. 2019 do 1.1. 2020 budou odesílány až 2. 1. 2020. Moc děkujeme za pochopení. Přejeme Vám krásné svátky, hodně štěstí, zdraví a především funkční tělo v roce 2020 :) Tým Crossathlete.cz

Dětské kolečkové brusle - Jak neudělat chybu při výběru?

Chcete, aby vaše děti jezdily na kolečkových bruslích a nevíte jaké zvolit a podle čeho se řídit, abyste nešáhli vedle? Sepsali jsme pro vás stručný článek, o tom, jak nechybovat při výběru dětských inline bruslí.

5 základních faktorů, které mají vliv na správný výběr kolečkových bruslí pro dítě:

 1. Věk - Rozhodně jeden z nejdůležitějších faktorů společně se zkušeností dítěte. Pokud dítě začíná a je mu 4 - 7 let, tak bychom vám doporučili brusle 2v1 nebo 4v1, které mají nejenom nastavitelnou velikost, ale také se zde mohou vyměňovat základny. Takže brusle využijete nejenom v létě, ale také v zimě, jako lední brusle. Čím je dítě starší a zkušenější, tak doporučujeme kolečkové brusle, které mají klasicky kolečka za sebou. Pro mladší ratolesti zvolte inline brusle s menším průměrem koleček, ať se jim s bruslemi dobře manipuluje a nemusí řešit moc velkou rychlost.

 2. Zkušenost - Tento faktor velice úzce souvisí s věkem a talentem. Pokud je dítě nezkušené a má strach, tak doporučujeme začít na kolečkových bruslích, které mohou mít 2 kolečka vedle sebe ve 2 řadách tzv. quad kolečkové brusle. Naopak pro zkušenější jsou vhodné klasické kolečkové brusle se 4 kolečky.

  33360

 3. Talent - Narodilo se Vaše díte s pohybovým nadáním? Podpořte ho v jeho rozvoji a pořiďte mu ihned lepší brusle. Proč ho tlačit na horší úroveň, když z něho jednou může být např. hokejová hvězda? Pořiďte mu brusle, které mu společně s vaší podporou pomohou se stát ještě lepším sportovcem.

 4. Cena - Rozhodující faktor pro moho z nás. Pokud člověk chce 100% kvalitu a jitotu, že mu brusle vydrží, rozhodně se nevyplatí šetřit a doporučujeme pořídit brusle nad 2 000 Kč.

 5. Použití - Bude váš syn nebo dcerka využívat pouze na ježdění před barákem? Nebo je bude používat každý druhý den v rámci tréninku? Zodpovězte si tyto otázky a rozhodněte se, kolik peněz je vhodné do bruslí investovat. Čím častější použití, tím je nutná lepší kvalita.

A na co byste dále neměli zapomenout?

 1. Velikost koleček - Pro začínající jezde rozhodně nejsou vhodné kolečkové brusle s velkými kolečky. Volte nejprve kolečka o průměru 64 - 76 mm. Pro pokročilé jezdce jsou ideální kolečka 80 - 90 mm.

  33055

Co můžete pro začátek ignorovat?

 1. Typ ložisek - ABEC 3, 5, 7, 9 "Kdo se v tom má sakra vyznat?" Pro začátek vůbec nemusíte řešit typ ložisek. Každá hodnota stejnak znamená u každého výrobce něco jiného. ABEC 5 u jednoho mohou být mnohem lepší než ABEC 7 u druhho výrobce. Jakmile se dítě s bruslemi zžije, ojezdí ložiska, tak mu pořídíte přesně ty, které mu budou vyhovovat.
 2. Kvalitu koleček - Cena většinou úzce souvisí s kvalitou koleček, čím dražší tím kvalitnější. Pro začátek toto, ale vůbec nemusíte řešit. Po jedné sezóně si dítě inline dětské brusle ošahá a zároveň ojezdí současná kolečka a vy mu na novou sezónu budete moci pořídit kvalitnější ložiska i kolečka.

Nejoblíbenější značky