Jak začít jezdit na freestyle koloběžce?

Než začneš jezdit a trénovat triky

Nikdy se před jízdou nezapomeň trošku zahřát, protáhnout a rozcvičit. Kdyby ses dnes zeptal třeba Martina Nogola na nějaké rady do začátků, určitě ti řekne zrovna tohle. Díky tomu protažení a zahřátí těla budeš i pohyblivější a provedení prvních triků na koloběžce bude snazší.

Nezapomeň taky na ochranné pomůcky jako je helma a příp. chrániče kolen a další. Helma je ale nejdůležitější. Neměla by to být klasická cyklo přilba, ta ti nekryje zadní část hlavy a při dopadu na zad si uděláš otřes mozku raz dva. U nás seženeš helmy zde

Před jízdou taky zkontroluj, jestli je koloběžka v pořádku, jestli nemá uvolněné šrouby, jestli se nevyklají řidítka, nebo jestli někde okolo svárů nejsou praskliny!

Kde jezdit a trénovat

Na první triky ti postačí plocha s hladkým povrchem bez kamínků, kaluží, bláta a s minimem prachu. Stačí tedy chodník :) přesně tady se velmi snadno můžeš naučit základní trik, tailwhip. Martin Nogol natočil pro tailwhip skvělý video návod. Najdeš ho na vimeo

aid25722-v4-728px-25722-3

Nejvhodnějším místem pro jízdu na freestyle koloběžce je skatepark. Ten může mít překážky a rampy z betonu, železa, dřeva nebo podobných materiálů. Výhodou skateparků je to, že tam jsou překážky, čistý povrch a taky další jezdci, kteří ti mohou pomoci s prvními triky. Nezapomeň ale dodržovat pravidla parku a určitě se snaž dávat pozor a neplést se ostatním jezdcům pod kola a kolečka ;)

Nejoblíbenější značky