Gymnastické kruhy - Proč byste je měli zařadit do tréninku?

 

K čemu jsou gymnastické kruhy dobré?

Gymnastické kruhy jsou tou nejlepší pomůckou pro rozvoj funkční síly horní poloviny těla. Osobně jsem vyzkoušel mnoho pomůcek na posilování, ale popravdě mi žádná nedala tolik, jako právě gymnastické kruhy. Tréninky s tímto posilovacím závěsným systémem jsou efektivní, pestré a neuvěřitelně zábavné!

Jaké gymnastické kruhy i vybrat?

Dřevěné gymnastické kruhy jsou odjakživa tou nejlepší variantou gymnastických kruhů hned z několika důvodů. Dřevo hřeje a pokaždé, když má člověk dřevěné gymnastické kruhy v ruce, má z toho krásný pocit. Kruhy ze dřeva se mnohem lépe drží, nesmekají se a nádherně Vám padnou do ruky. Dále jsou také gymnastické kruhy ze dřeva lehké. Gymnastické kruhy plastové mají zase tu výhodu, že jsou nesmrtelné a můžete je nechávat venku i za deště. Kovové kruhy bychom nedoporučovali, nejsou příliš příjemné na úchop a jsou těžké.

Mohou na gymnastických kruzích cvičit i děti?

Ano, samozřejmě, že mohou. Na gymnastických kruzích se děti neskutečně vyblázní. Vyzkouší si nové pohyby, které by jen tak nezažily! Navíc jakékoliv blbnutí na kruzích rozvíjí koordinaci pohybového aparátu a zdravým a přirozeným způsobem protahuje a posiluje svalstvo důležité nejen pro správné držení těla.

FB_IMG_1474966794925

Jsou kruhy vhodné pro pokročilé gymnastické prvky?

Pro pokročilé gymnastické prvky nejsou dimenzovány popruhy, které jsou ke kruhům dodávány. Proto nedoporučujeme na kruzích tyto prvky provádět.

Proč je zvolena šířka popruhů 35 mm?

Tuto šířku jsem zvolil ze dvou důvodů. Za prvé jsou popruhy mnohem pevnější a za druhé neřežou do paží, když člověk dělá například muscle-up.

Délka popruhů je 5 m. S jakou délkou od bodu zavěšení můžu tedy počítat?

Můžete počítat s necelými 2,5 metry.

Jaká je nosnost popruhů?

Nosnost každého popruhu je až 450 kg.

Jaká je pevnost samosvorné spony?

Pevnost samosvorné spony je až 700 kg!

Jsou popruhy nastavitelné?

Ano, samozřejmě. Díky samosvorné sponě si délku popruhů můžete jednoduše nastavovat dle svých potřeb.

Jaká je nosnost dřevěných gymnastických kruhů?

Nosnost jednoho gymnastického kruhu je 150 kg (při zavěšení).

14241465_1795601577321659_265498296565573601_o

Jaké je ideální vzdálenost mezi kruhy při zavěšení?

Vzdálenost mezi středy závěsných popruhů i kruhů závisí na cviku, který máte v plánu provádět. Obecně Vám můžeme doporučit vzdálenost mezi kruhy 50 až 60 cm.

Chci si pořídit gymnastické kruhy, kliknu zde.

Nejoblíbenější značky