Vážení zákazníci, děkujeme za projevenou důvěru v roce 2019 a těšíme se na další společný rok. Chystáme pro vás mnoho novinek, akcí a zajímavostí. I my, kdo stojíme za Crossathlete.cz, jsme ale jenom lidé, a proto jsme se rozhodli dát si také vánoční prázdniny, dobít baterky a načerpat novou sílu na nadcházející rok 2020. Proto 19.12. 2019 je poslední den, kdy odesíláme objednávky. Objednávky přijaté od 19.12. 2019 do 1.1. 2020 budou odesílány až 2. 1. 2020. Moc děkujeme za pochopení. Přejeme Vám krásné svátky, hodně štěstí, zdraví a především funkční tělo v roce 2020 :) Tým Crossathlete.cz

Recept na bolavá záda a špatnou pozici ramen - vis na hrazdě!

Znáte to – na kancelářské nebo školní židli se kroutíte, po dlouhých hodinách už nevíte, jak si sednout. Dlouhé a nepřirozené sezení mění naše tělo víc, než se zdá. Tělo se totiž (jako každý organismus) adaptuje na to, co s ním děláte. A protože spoustu lidí dnes většinu svého dne prosedí, adaptace těla do této pozice se dost projevuje.

Při dlouhém sezení (na rozdíl od dřepění) trpí nohy špatným prokrvením, záda a potažmo ramena, která se dostávají ochabnutím a zkrácením některých svalů do nepřirozených pozic. Při velmi časté práci na PC se dokonce v podobě různé výšky usazení ramen časem projeví i asymetrické držení myši!

 Jak to napravit? Prostým a jednoduchým visem na hrazdě!

Jak na to? Najděte si dostatečně vysokou hrazdu (abyste nohama nedosáhli na zem) a:

  • Zvolte široký úchop
  • Lopatky a ramena uvolněte, pusťte nahoru k uším a nechte gravitaci dělat svou práci
  • Zatněte zadek, mírně podsaďte pánev a zpevněte břicho, aby vám nevylézala žebra (záda se v bederní oblasti příliš neprohnula)
  • Zhluboka dýchejte
  • Cítíte tah v ramenou, pažích, prsních svalech? To je správně! Napravujete zkrácené. Zůstaňte uvolněni a pokuste se tato místa prodýchat.

A dál? Opětovná aktivace lopatek

  • Stále ve visu stáhněte lopatky, resp. ramena zpět dolů a chvíli podržte
  • Opět uvolněte a vraťte se pomalu do plného visu
  • Opakujte ve 3 sériích po 6 opakováních

zdroj: eattoperform.com

Toto cvičení provádějte například několikrát týdně v rámci tréninku, alespoň ve zmíněných 3 sériích po 6 opakováních nebo kdykoliv během dne, třeba při pauze. Pokud nemáte dost silný úchop nebo nedokážete ve visu lopatky stáhnout dolů, trénujte s pomocí odporové gumy nebo na nízké hrazdě za pomoci nohou. A pokud máte možnost, pověste se prostě kdykoliv jdete kolem hrazdy. Pro návrat k přirozenosti držení těla je skvělé pořídit si hrazdu tam, nejvíc nasedíte, a občas se odlepit od židle a trochu si zacvičit! Zlepší to nejen vaše záda, ale i produktivitu ????

Pokud sháníte hrazdu domů/do kanclu, neváhejte se mrknout k nám na e-shop. zde

Ke srovnání Quasimodova hrbu může posloužit také nástroj od firmy Blackroll zvaný Posture. Naleznete též na našem e-shopu.

Nejoblíbenější značky